en sk
Katedra Elektrotechniky a Mechatroniky FEI TU v Košiciach

Prednáška spoločnosti SPINEA Technologies

Dňa 26.10.2022 o 10:50 sa uskutoční odborná prednáška spoločnosti SPINEA Technologies na tému "Dimenzovanie aktuátorov". Lektorom bude Ing. Matúš Hric, PhD., vedúci oddelenia mechatroniky a elektrických pohonov.

Spoločnosť SPINEA Technologies patrí medzi popredné svetové firmy v oblasti vysokopresných rotačných elektrických aktuátorov a súvisiacich pohonných systémov. Aktuátory SPINEA Technologies sú spojením vysokopresnej prevodovky spoločnosti SPINEA a striedavého elektrického motora so snímačom polohy a príp. brzdou.
Výrobky SPINEA Technologies nájdu využitie v širokom spektre aplikácií, vrátane robotiky (manipulátory), automatizácie (rotačné zváracie polohovadlá), obrábacích strojov (CNC centrá, prístroje na rezanie vodným lúčom/plazmou/laserom), medicínskej techniky (zubné frézy, magnetické rezonancie) či v oblasti navigačných systémov a bezpečnosti (pan-tilt kamery). Novinkou v portfóliu je pohonná jednotka pre autonómne vozidlá používané pre skladovú logistiku.

Viac o spoločnosti na www.spinea-technologies.com

Prednáška je určená pre študentov 2. ročníka Ing. štúdia v rámci predmetu Elektromechanické výrobné systémy ako aj pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o procese dimenzovania elektrických pohonov v priemyselnej praxi.