en sk
Katedra Elektrotechniky a Mechatroniky FEI TU v Košiciach

Prednáška spoločnosti ComAp

Vážení študenti, dňa 04.10.2022 o 15:10 bude odborná prednáška spoločnosti ComAp na tému "Tvorba embedded softvéru". Lektorom bude Ing. J. Gerlich. Prednáška sa uskutoční v miestnosti č. L9-B221.

ComAp je medzinárodná spoločnosť, ktorá poskytuje inovatívne riešenia v oblasti vývoja a výroby riadiacich systémov pre plynové a dieselové motory, záložné generátory a kogeneračné jednotky, sieťové ochrany, dvojpalivové systémy, obnoviteľné zdroje energie. Zabezpečuje dodávky od samotných kontrolérov až po kompletné riešenie zložitých systémov podľa požiadaviek klientov. ComAp dodáva riešenia do celého sveta a nájdete ich napr. v datacentrách, bankách, plavidlách, nemocniciach, poľnohospodárstve a na rôznych odľahlých miestach zeme, ktoré sú off-grid.

ComAp bol založený v roku 1991. Okrem hlavného sídla v Prahe má táto pôvodom česká spoločnosť aj ďalších 13 pobočiek po celom svete. Aktuálne zamestnáva vyše 500 zamestnancov a má robustné centrum výzkumu a vývoja. Časť tohto R&D centra sídli aj v Košiciach, kde sú zastúpené embedded SW a web development tímy.

Viac na www.comap-control.com

Prednáška je určená pre všetkých študentov 1. roč. Ing. štúdia našej katedry (povinne v rámci predmetu Aplikácia DSP procesorov) a pre všetkých, ktorí majú záujem o prácu s mikrokontrolérmi a programovanie.